Urodziny Twojego dziecka zbliżają się wielkimi krokami i zastanawiasz się zapewne jaki prezent sprawić dla swojej pociechy…

Czy ma już mnóstwo zabawek i gier? Czy wycieczka do zoo lub do wesołego miasteczka odpada? Wymyśl coś niesamowitego – zorganizuj imprezkę urodzinową, którą zdominują konkursy urodzinowe dla dzieci.

Dlaczego przyjęcie urodzinowe jest wspaniałym rozwiązaniem?

Popatrz:

- mnóstwo fotografii, które zachowacie na długie lata,

- inne dzieci będą się dobrze bawić, Twoje dziecko będzie lubiane wśród rówieśników,

- na tego typu przedsięwzięciach można zorganizować gry i zabawy w najróżniejszej postaci: koedukacyjne, językowe, muzyczne i masę innych.

A zatem jak zorganizować przyjęcie urodzinowe i jakie konkursy urodzinowe dla dzieci warto wziąć pod uwagę?

Oto nasze propozycje:

1. Konkurs karaoke

Śpiewać każdy może, a uwielbiają to szczególnie najmłodsze dzieciaki. Przy wspólnym śpiewaniu zawsze jest masa radości, a zobacz jak niewiele trzeba aby zorganizować taką zabawę – wystarczy znajomość repertuaru, a śpiewanie może odbywać się choćby acapella bez podkładu muzycznego.

2. Konkurs plastyczny

Każde dziecko lubi rysować, pod warunkiem że jest dobrze zmotywowane. Dzieci chętnie eksponują swoje talenty. Pomyśl jak miło będzie zajrzeć do tych rysunków za kilka lat. Temat pracy może być dowolny, choćby „Dzisiejsze Urodziny”.

3. Kalambury dla dzieci

Genialna zabawa. Animator dzieli dzieciaki na dwie drużyny, następnie jedna drużyna wyznacza pokazującego, który bez konsultacji ze swoją drużyną pokazuje proste hasło (otrzymane od animatora), hasła powinny być dostosowane do wieku uczestników. Przykładowe z nich: :”zdmuchiwanie świeczek”, „czytanie książki” lub „jazda samochodem”.

Drużyna otrzymuje punkt, jeśli odgadnie hasło w odpowiednim czasie.

4. Taniec z balonikami

Doskonała zabawa integracyjna, która polega na tym aby uczestnicy dobrali się w pary po czym przytrzymując balonik między sobą (nie mogą dotykać go rękoma) muszą tańczyć i wykonywać polecenia animatora – na przykład: przykucnąć, podskoczyć, złapać się za piętę itp. Balonik od czasu do czasu zmienia położenie, raz jest podtrzymywany czołami, raz nosami, a innym razem brzuchem lub plecami. Która para nie upuści balonika i wytrwa do końca, ta wygrywa.

5. Wyścigi z jajkiem

W wersji domowej zamiast jajka warto użyć małej piłeczki pingpongowej. Cała zabawa polega na tym aby uczestnicy podzielili się na dwie grupy i ścigali między sobą na wyznaczonym odcinku. Każdy z nich posiada plastikową łyżeczkę z której pomocą będzie musiał przetransportować piłeczkę. Ustawiamy się na starcie i przytrzymując łyżeczkę zębami, staramy się przenieść piłkę na wyznaczonej odległości nie upuszczając jej.

Jak widzisz konkursy urodzinowe dla dzieci mogą być bardzo proste i bardzo ciekawe, jednak na pewno zapamięta je każde dziecko które będzie brało udział w zabawie.

Najczęściej wyszukują nas pod hasłami:

  • yhs-002
  • yhs-fullyhosted_003